2020 Çözüm: Vergi Dairesi “Sistemden çıkış yapmanız gerekli” Hatası

1

Eğer borç sorgulamak veya ödemek için internet vergi dairesi sitesine girdiyseniz borçların artık buradan değil interatif vergi dairesinden ödeneceği bilgisini almışsınızdır.

Şöyle bir mesaj yayınlamışlar: ” Değerli mükellefimiz, Kurumumuzca yapılan iyileştirme çalışmaları kapsamında “Borç sorgulama ve ödeme” işlemleri menüsü İnteraktif Vergi Dairesine taşınmıştır. İnteraktif Vergi Dairesine www.ivd.gib.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. “

Yönlendirilen sayfada giriş yaptığınızda ise “Sistemden çıkış yapmanız gerekli” hatası alıyorsanız bununda sebebi az önce internet vergi dairesine giriş yapmış olmanız ve çıkış yapmadan sayfa değiştirmiş olmanız.

Öncelikle hatayı aldıktan sonra yeni bir pencerede direk https://ivd.gib.gov.tr/ sitesini açarak tekrar giriş yapın. Eğer yine hata verdiyse ilk yapmanız gereken: en kolay yolu, https://intvrg.gib.gov.tr sitesine tekrar giriş yapıp sonra sağ üstten güvenli çıkış yap butonuna tıklamak. Sonrasında yeni ödeme sayfasına giriş yapabiliyor olacaksınız. Eğer yine aynı hatayla karşılaşırsanız, yapmanız gereken sadece 15 dakika kadar beklemek. Böylelikle sistem sizin girişinizi otmatik olan çıkış yapmış olacak ve sorunsuz bir şekilde interaktif vergi dairesi sitesine girebileceksiniz.

Eğer bütün bu çözümlere rağmen hala giremiyorsanız, farklı bir metod ile giriş yapmaya çalışabilir yada arayarak kendilerinden yardım isteyebilirsiniz. Bu sorunlara hazırlıklı olmak için ödemenizi son güne bırakmamanızı tavsiye ederim.

1 YORUM

CEVAP VER