Bitcoin Hakkında Merak Edilenler

2

İnternette Son Yıllarda Popüler Olmuş Sanal Para Birimi Bitcoin Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler.

1. Öncelikle Bitcoin Yasaldır

Bitcoin Türkiye’de ve dünyada birçok alışveriş sitelerinde kullanılmaktadır doğal olarak yasaldır.Türkiye’de yasal olduğunu is Türk Ceza Kanununun 2.maddesine dayanarak söyleyebiliriz.
2. Bitcoini Kim Buldu?

İlk olarak bitcoin 2009 yılında bir form sitesinde makale olarak yayınlanmış ve bu makaleyi yayınlayan kişinin kullanıcı adı Satoshi Nakamoto’dur.Gerçek adını doğal olarak bilmiyoruz.

3. Nasıl Elde Edilir?

123 Bunun 2 yolu var.
1.si satın alabilirsiniz
2.si bitcoin madenciliği yapabilirsiniz(çok derin bir konu).Resimde gördüğünüz bir bitcoin madenidir.Madencilik yapmak için sağlam bir bilişim sistemine ihtiyaç vardır.

4. Bitcoin Satın Almak
Öncelikle bitcoin elektronik dosyalardır yani bunu bulundurmak için bilgisayarınıza bir cüzdan indirmeniz lazım,bu cüzdan hard diskinize bitcoinleri depolar ve güvenliği size aittir veya çevirim içi bir cüzdan kiralayabilirsiniz güvenliği kiraladınız siteye aittir,daha sonra bitcoinleri bitcoinsatan sitelerden temin edebilirsiniz.

5. Bitcoin Madenciliği
Bitcoin madenciliği tüm internette aranan dosyaların belli bir havuzda toplanmasına katkıda bulunmaktır.Sizin bu aramayı yapmanız bilgisayarın cpu(işlemci) veya gpu(grafik kartı) hızlarıyla alakalı olarak bitcoin bulmanızı sağlar ancak bu işlem samanlıkta iğne aramaya benzer.Yani bu zamanlarda hiç bitcoin bulamıyabilirsiniz.
Daha öncede dediğim gibi sağlam bir bilgisayara ihtiyaç vardır ancak bu işi ilk yapan insanlar parayı kaldırmıştır.Şu seviyede bitcoin madenciliği yapmak(amatör olarak) tükettiği elektiriği bile karşılayamaz.

6. Bitcoin Kârlımıdır?
Bitcoin ilk çıktığı zamanlarda 1 doların 1000de 3 gibi bir fiyata satılıyordu bu aralar ise yaklaşık olarak 1BTC=1874 TL dir.Borsaya göre (dolar/euro/tl) çok hareketli bir birim olduğu için bazı bitcoin borsa sitelerinden alıp satabilirsiniz.Örneğin BTCTurk

2 YORUMLAR

CEVAP VER