Diş Lekeleri Nasıl Temizlenir?

0

Dişlerimiz vücudumuzun en önemli parçalarından birisidir. Gülüşümüz ne kadar beyaz olursa karşımızdaki kişilerde bizden o denli etkilenir. Dolayısı ile dişlerimizin beyaz olması ve çok fazla leke olmaması gerekmektedir.  Fakat çoğu insan diş lekeleri nasıl temizlenir? Konusunda sorun yaşamaktadır. Çünkü bu konuda ciddi anlamda bilgili olmak gerekmektedir. Diş lekelerinin temizlenmesi için pek çok yöntem olsa da evde kullanabileceğimiz yöntemler çok sınırlıdır. Genel olarak evde kullanabileceğimiz ilk yöntem tuz ile karbonat karışımını dişlere uygulamak olacaktır. Fakat bu uygulamayı uzmanlar kesinlikle tavsiye etmemektedir. Etkisi olmuş olsa da dişe oldukça zarar vermektedir. Yani dişinizdeki lekeleri temizleyeceksiniz diye dişinizden olabilirsiniz. Bu yüzden dikkatli olmak gerekmektedir.

Diş lekelerini temizlemeden önce bu duruma engel olmak çok daha faydalı olacaktır. Bu yüzden de sigara ve alkol gibi alışkanlıkları kullanmamak gerekir. Özellikle sigara dişlerde oldukça fazla leke yapar ve dış görüntüsünü çok kötü bir hale sokar. Siz her güldüğünüzde ya da dişinizi gösterdiğinizde karşınızdakini iğrendirme durumuna kadar sokabilir. Bu yüzden bu alışkanlıklardan vazgeçmek gerekmektedir. Ayrıca aşırı fazla şekerli ürün kullanmamakta fayda vardır. Şekerli ürünlerin büyük bir kısmında yapay madde vardır ve yapay maddeler dişleri boyar. Uzmanlar diş lekelerine kalıcı çözüm sunan dişleri düzenli fırçalama yöntemini tavsiye etmektedir. Dişlerinizi düzenli fırçaladığınız sürece bu problemlerden kurtulmanız mümkün olacaktır.

Ayrıca diş sağlığı merkezleri de diş lekelerini çıkarma konusunda hizmet sağlamaktadır. Bu merkezlere giderek çok daha sağlıklı bir şekilde dişlerinizi temizletebilirsiniz. Ayrıca evde iğne ile kazıma yöntemi yapanlarda vardır. Fakat bu yöntemde dişte kalıcı hasarlara sebep olabilir. Bu yüzden diş lekelerini temizletmek için en iyisi diş doktorlarından yardım alarak bu sorunu çözmektir.

Diş doktorları pek çok yeni yöntem ile birlikte dişlerinizi beyazlatabilmektedir. Fakat en zararsız yöntem kesinlikle diş fırçalamadır. Ayrıca piyasada yer alan diş beyazlatma ürünlerinin büyük bir kısmında sorunlar ortaya çıkmaktadır. Dolayısı ile bir ürünü kullanmadan önce kesinlikle diş doktorunuza sormanız gerekir. Bu sayede dişinize zararlı olabilecek bir ürünü kullanmamış olursunuz. Ayrıca diş doktorunuzla iletişime geçerek gerekli olan tavsiyeleri de alabilirsiniz. Fakat diş sağlığınız her şeyden önemlidir. Çünkü giden dişin yeri asla doldurulamaz. Yerine pek çok maddeden diş yapılır fakat asla gerçeğinin yerini tutamaz. Bu yüzden dişlerinizi beyazlatma uğruna dişinize zararlı olabilecek herhangi bir beyazlatma yöntemini denememenizde büyük fayda vardır.

CEVAP VER