Ocağın Tüm Çakmakları Sürekli Çakıyor Mu? İşte Çözüm

22

Eğer bir anda set üstü ocağınızın bütün çakmakları çakmaya başladıysa sakın korkmayın. Yemek yaparken veya temizlik sonrasında düğmelerden birinin altına su kaçmış olabilir. Öncelikle ocağın fişini prizden çekmenizi öneriyorum. Böylelikle sürekli çakma olayı duracak ve nefes alacaksınız. Sonrasında düğmeleri kırmadan yerinden çıkarabiliyorsanız çıkartın. Fön makinesi ile içlerine 15-20 sn hava tutun. Daha sonra 2-3 saat bekleyin ve prizi taktığınızda büyük ihtimalle takılma, sürekli çakma durumu düzelmiş olacaktır. Eğer düğmeleri yerinden çıkaramıyorsanız, bu süreç 4-5 saatlere kadar varabilir. İçine giren su kuruduktan sonra kendiliğinden düzelecektir.

Eğer başınıza böyle bir durum geldiyse sizde yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz.

22 YORUMLAR

 1. Benim de aynı sorun var çıt çıt sürekli çakıyor aygaz başını takınca çakıyo başlıklar yokken çakmıyo düğmeleri çıkardım hala devam ediyo fişi çekmek zorunda kaldım

 2. Vestel, Kumtel, Arçelik, Termikel, Bosch, Aygaz, Siemens, Teka, Silverline, Beko, Luxell, Simfer vb bütün markalar için geçerlidir yazılanlar. Zararsız müdahale etmeden çözemiyorsanız servisinizi arayınız.

 3. Iyi gunler bizim bosch cakmak takili kaldi . Sildik ocagi sonra basladi cakmagin çakması . Hava tuttuk ve dugmeleri söktük ama hala bir göz cakiyor. Ne yapalim

  • Ne kadar süre geçti üzerinden? Normalde belli bir süre sonra geçiyor. Eğer sebebi farklıysa öğrendiğinizde lütfen bizimle paylaşınız.

 4. Merhaba benim ocam set üstü lüxsel fisini takmım zaman bütün cakmamlar hepsi aynı anda cakîyor düymeleri cıkardım iyice temizledim ve nerdeyse 2 ay olacak durum ayni fise takinca cakmaklar cakıyor ne yapmalıyım bu durunda

 5. Merhaba tabi doğrudur zamanla birikme yapabilir. Eğer temizlenemiyorsa değişme yoluna gidilebilir. Bu temizleme işlemini güvenlik açısından teknik servisin yapması gerekiyor. Eğer çağırdığınız servise güvenmiyorsanız 2. bir servis çağırmakta bir seçenek.

 6. Tşkler ..geceden beri fişi çekilmiş durumda bekledi sabah denedim ama hala çat yapıyo ..parçalar sökülmüyo ama en azından neden olduğunu öğrendim..

  • Diğer priz çalışıyor mu peki? Yani diğer prize takınca çalıştığından emin olun, belki 2. taktığınız priz bozuktur o yüzden ses kesiliyordur. Eğer 2. prize taktığınızda yine çalışıyorsa malesef daha teknik bir konuya giriyor sizin sorununuz.

 7. Merhaba ocağım sürekli çakmağı çakıyor fön makinesi ile kuruttum ama yine de sürekli çakıyor iki gün prizden çıkardım hala devam ediyor Sizce ne yapabilirim

CEVAP VER