Ocağın Tüm Çakmakları Sürekli Çakıyor Mu? İşte Çözüm

7

Eğer bir anda set üstü ocağınızın bütün çakmakları çakmaya başladıysa sakın korkmayın. Yemek yaparken veya temizlik sonrasında düğmelerden birinin altına su kaçmış olabilir. Öncelikle ocağın fişini prizden çekmenizi öneriyorum. Böylelikle sürekli çakma olayı duracak ve nefes alacaksınız. Sonrasında düğmeleri kırmadan yerinden çıkarabiliyorsanız çıkartın. Fön makinesi ile içlerine 15-20 sn hava tutun. Daha sonra 2-3 saat bekleyin ve prizi taktığınızda büyük ihtimalle takılma, sürekli çakma durumu düzelmiş olacaktır. Eğer düğmeleri yerinden çıkaramıyorsanız, bu süreç 4-5 saatlere kadar varabilir. İçine giren su kuruduktan sonra kendiliğinden düzelecektir.

Eğer başınıza böyle bir durum geldiyse sizde yorumlardan bizimle paylaşabilirsiniz.

7 YORUMLAR

  1. Benim de aynı sorun var çıt çıt sürekli çakıyor aygaz başını takınca çakıyo başlıklar yokken çakmıyo düğmeleri çıkardım hala devam ediyo fişi çekmek zorunda kaldım

  2. Vestel, Kumtel, Arçelik, Termikel, Bosch, Aygaz, Siemens, Teka, Silverline, Beko, Luxell, Simfer vb bütün markalar için geçerlidir yazılanlar. Zararsız müdahale etmeden çözemiyorsanız servisinizi arayınız.

  3. Iyi gunler bizim bosch cakmak takili kaldi . Sildik ocagi sonra basladi cakmagin çakması . Hava tuttuk ve dugmeleri söktük ama hala bir göz cakiyor. Ne yapalim

    • Ne kadar süre geçti üzerinden? Normalde belli bir süre sonra geçiyor. Eğer sebebi farklıysa öğrendiğinizde lütfen bizimle paylaşınız.

CEVAP VER